Aktualności

Aktualności

Budowa osiedla Wiczliński Potok rozpoczęta!

Z radością informujemy, iż dnia 26 września 2019 roku rozpoczęła się budowa osiedla Wiczliński Potok. W razie zainteresowania ofertą inwestycji zapraszamy do kontaktu.


Nowa szkoła na Wiczlinie otwarta wraz z nowym rokiem szkolnym!

Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego w Gdyni odbyło się w nowej placówce na Wiczlinie. To tam przeniesiono XVII LO ze Śródmieścia, w szkole jest też podstawówka, a obok przedszkole. Placówka wyposażona jest w obszerną salę gimnastyczną, powstanie też przy niej basen. W nowym gmachu, który powstał za 70 mln zł, uczniowie mają świetne warunki do nauki

Link do artykułu:

https://nauka.trojmiasto.pl/Uczniowie-wrocili-do-nauki-Ruszyl-nowy-rok-szkolny-201920-n137564.html


Powstanie obwodnica Witomina!

Gdynia rozpoczyna prace nad budową obwodnicy Witomina, która zdecydowanie ograniczy ruch samochodowy w tej dzielnicy oraz ułatwi dojazd do Wiczlina i Chwarzna oraz obwodnicy Trójmiasta z centrum Gdyni. Droga połączy ulice Chwarznieńską i Kielecką.

Link do artykułu:

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/powstanie-obwodnica-witomina,540023


Rozpoczęcie budowy kompleksu szkolnego na Wiczlinie!

Ruszyła budowa kompleksu, w którego skład wejdą przedszkole, szkoła podstawowa, liceum, infrastruktura z boiskami i halą sportową, a w przyszłości także basen. Całość ma zostać oddana do użytku już we wrześniu 2019 roku.

Link do artykułu:

https://nauka.trojmiasto.pl/Ruszyla-budowa-kompleksu-szkolnego-dla-Chwarzna-i-Wiczlina-n124836.html


Ruszyła budowa nowego komisariatu policji na Wiczlinie!

Do końca 2019 roku ma powstać nowy komisariat policji na skrzyżowaniu ulic Staniszewskiego i Chwarznieńskiej. W czwartek (24.05.2018), w obecności władz centralnych wmurowano akt erekcyjny. Nowy komisariat będzie składał się z budynku biurowego, budynku dla przewodników psów oraz garaży. Nowa inwestycja z pewnością wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa dzielnicy.

Link do artykułu:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rusza-budowa-nowego-komisariatu-na-Wiczlinie-n124108.html


Nowy zespół szkół w pobliżu naszej inwestycji!

Przy ulicy Filipkowskiego, oddalonej o około 1300m od osiedla Wiczliński Potok, ma powstać nowy zespół szkół, w skład którego wchodzić będą szkoła podstawowa, liceum, przedszkole i żłobek. Szkoła ma być oddana do użytku do września 2019 roku. W ramach inwestycji powstanie także centrum sportowe, w którego skład wejdą sala sportowa, boisko piłkarskie z trybunami, boisko do koszykówki i siatkówki oraz bieżnia i plac zabaw.

Link do artykułu:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdynia-zbuduje-szkole-na-zachodzie-miasta-n120248.html


Dzielnica Chwarzno-Wiczlino bardzo wysoko w rankingu dzielnic Gdyni!

Portale Otodom i OLX wspólnie przeprowadziły badanie atrakcyjności poszczególnych dzielnic Gdyni, w wyniku którego powstał ich ranking. Miło nam poinformować, iż dzielnica Chwarzno-Wiczlino zajęła pierwsze miejsce, aż w trzech z dziesięciu kategorii! Kategorie te to: czystość, tereny zielone oraz przyjaźni i uprzejmi sąsiedzi. Ogromnie cieszymy się, że okolica naszego osiedla jest tak atrakcyjna dla mieszkańców Gdyni i liczymy na to, że Państwo również podzielą tę opinię.


Link do artykułu:

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/dzielnice-gdanska-i-gdyni-ktore-sa-najbardziej-atrakcyjne,4257107,artgal,t,id,tm.html

© Wiczliński Potok

Projekt i realizacja Web Room Studio